top of page

Cele Fundacji

Głównymi celami Fundacji WICCI Poland-India są: 

1.    Prowadzenie działalności pożytku publicznego poprzez propagowanie idei przedsiębiorczości wśród kobiet i rozwoju firm prowadzonych przez kobiety. 

2.    Prowadzenie działalności oświatowej w celu promowania działań umożliwiających wspomaganie przedsiębiorczości kobiet i ułatwiających im holistyczne podejście do pracy i wewnętrznej równowagi. 

3.    Tworzenie profesjonalnego networku kobiet w celu wspomagania współpracy między przedsiębiorczyniami i organizacjami profesjonalnymi (ośrodki naukowe o charakterze badawczo-rozwojowym, innowacyjnym i technologicznym).

4.    Propagowanie i ułatwianie współpracy międzynarodowej przedsiębiorczyń i ekspertek (polskich i/lub polskiego pochodzenia) z przedsiębiorczyniami z całego świata w ramach globalnego networku Wicci. 

5.    Wspieranie i promowanie wszechstronnego rozwoju intelektualnego i kulturowego 

w społeczeństwie z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i grup społecznie zagrożonych oraz budowy społeczeństwa obywatelskiego i wysokich standardów etycznych. 

6.    Propagowanie i wspieranie kobiecych przedsięwzięć o charakterze innowacyjnym na rynku finansowym i kapitałowym, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa finansowego 

w domu i biznesie. 

7.    Wdrażanie programów ukierunkowanych na rozwój gospodarczy kobiecych przedsiębiorstw 

i start-up’ow. 

8.    Popularyzowanie dobrych praktyk i promowanie sukcesów kobiet-przedsiębiorców w celu wykreowania wzorów do naśladowania aby przyczynić się do rozwoju społeczności równych szans i możliwości we wszystkich aspektach życia gospodarczego. 

9.    Działanie na rzecz podnoszenia świadomości wpływu stanu zdrowia fizycznego i psychicznego na sukces w biznesie, upowszechnianie technik redukcji poziomu stresu związanego 

z prowadzoną działalnością gospodarczą z wykorzystaniem jogi i technik relaksacyjnych, działanie promujące holistyczne i ajurwedyczne podejście do życia, zdrowia i biznesu, działanie związane edukacją i zwiększaniem świadomości w tym zakresie w społeczeństwie, działanie na rzecz ochrony, utrzymania oraz promocji zdrowia, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu, wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych.

10.    Ochrona praw przedsiębiorców. 

11.    Realizacji celów głównych służą cele szczegółowe dotyczące:

  • prowadzenia działalności na rzecz osób niepełnosprawnych; 

  • promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy; 

  • prowadzenia działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn; 

  • prowadzenia działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym; 

  • prowadzenia działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości; 

  • prowadzenia działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej; 

  • prowadzenia działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;

  • prowadzenia działalności wspomagającej naukę, szkolnictwa wyższe, edukację, oświatę 

  • i wychowanie;

  • prowadzenia działalności na rzecz rozwoju kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;

  • prowadzenia działalności charytatywnej;

  • promocji i organizacji wolontariatu;

  • prowadzenia działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami; i. promocji Rzeczypospolitej Polskiej za granicą; 

  • prowadzenia działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka. 

bottom of page